Koszmar Ewy Chodakowskiej i licznik fok

Dzień dobry, #DrużynaJanina! Dziś piąteczek-węglowodaneczek, więc zachęcam do ruchów oszczędnych, na przykład ruchów wertykalnych wykonywanych kończyną górną na linii talerz z ptysiem-własna buzia.

giphy-11
Przychodzę Wam powiedzieć, że po 10 dniach akcji “Mentalna makrela” udało nam się nakarmić 4.86 fok. Ponieważ ludzie podobno nie lubią liczb, co osobiście uważam za dziwne, no ale spoko, to pewnie ci sami, co nie lubią labradorów, to naszkicowałam Wam również foczy wykres. Jak widzicie, ostatnia foka ma wciąż niezakolorowany ogon, a to dlatego, że to jest te 0.14 foki, których jeszcze nie udało nam się nakarmić. Na owej ilustracji widzicie też instalację fotograficzną składającą się z dwóch zdjęć, której nadałam roboczy tytuł: “Koszmar Ewy Chodakowskiej”, albowiem… TO JEST TA SAMA FOKA!!!!!!

foki

Poważnie, nic nie zmyślam. Na zdjęciu u góry mamy fokę zaraz po przewiezieniu do schroniska (ma jeszcze puchate futerko, jak na kilkutygodniową fokę przystało), a na zdjęciu na dole widzimy tę samą fokę trzy miesiące i bardzo wiele makreli później. Czyli ona w sumie wygląda tak jak ja przed i po wizycie u babci.

Niemniej musicie przyznać, że ta foka to wygląda tak, jakby oprócz swoich makreli to zjadła również makrele swojej foczej koleżanki, a następnie ową foczą koleżankę, i w związku z tym może być tak, że w schronisku wciąż brakuje ryb. Na szczęście istnieje superprosty sposób żeby to zmienić!

Jest sobie teraz taki konkurs dla organizacji pozarządowych w Irlandii, w którym organizacja z największą liczbą głosów otrzyma 1000 euro. 1000 euro to trzytygodniowy zapas makreli dla fok!!!! Obecnie foki są na drugim miejscu i przegrywają liczbą 600 głosów. Pffffff, co to dla nas, #DrużynaJanina! Nie musicie się nigdzie logować, zostawiać swojego adresu e-mail, numeru telefonu i odcisku palca, po prostu wchodzicie w link, klikacie “vote”, a wirtualna makrela ciaaaaaaaaaach, leci do fok!

Mamy czas do poniedziałku! Można głosować codziennie, można głosować z wielu urządzeń i z wielu przeglądarek. Czadowo, nie?

KLIK KLIK, zachęcam! To takie proste, a w nagrodę można też obejrzeć foczy film. Klikamy tu: http://www.bettertogether.ie/video/seal-rescue-ireland

Nasze hasło na dziś, wymyślone przez naszego czytelnika Szymona, to: Niechaj foczki mają boczki!!!!

14 komentarzy

 1. Marrus

  2 grudnia 2016 o 18:17

  Mój dzień dzisiaj pod wezwaniem fok. Zagłosowałam a wcześniej dotarł do mnie Janinokubek z jojczącą foką z ktorego to zaraz wychylę toast za zdrowie zwierzątek.

  Odpowiedz
 2. Anna Tess Gołębiowska

  2 grudnia 2016 o 18:21

  Niechaj foczki mają boczki! <3
  Hasło cudne, vote kliknięte, link udostępniony 🙂 May makrela be with you!

  Odpowiedz
  • JaninaDaily

   3 grudnia 2016 o 11:18

   Dzięki, Anna! Zjadz jakiegoś ptysia albo makrelę w nagrodę!

   Odpowiedz
 3. Lena MadHatter

  2 grudnia 2016 o 23:20

  kliknięte 😉

  Odpowiedz
  • JaninaDaily

   3 grudnia 2016 o 11:17

   Dzięki, Lena! Ale foki będą mieć makreli a makreli!

   Odpowiedz
 4. Karolina Nowak

  4 grudnia 2016 o 20:11

  Niechaj foczki mają boczki 🙂 Czuje się niczym mentalna foczka…Kliknięte !

  Odpowiedz
  • JaninaDaily

   6 grudnia 2016 o 11:50

   Prawda? To doskonałe hasło, ten Szymon to potrafi!!!

   Odpowiedz
   • Karolina Nowak

    6 grudnia 2016 o 22:39

    Brawo Szymon!

    Odpowiedz
 5. Justyna W-R

  5 grudnia 2016 o 08:10

  Poszedł głos.
  Lubię boczek. I lubię foki. Hasło jak najbardziej mi pasuje!

  Odpowiedz
  • JaninaDaily

   6 grudnia 2016 o 11:50

   Dzięki, Justyna! Jesteście doskonali, foki wygrywają taką przewagą głosów, że nie mam żadnych wątpliwości, że wygrają! Yay!!!!

   Odpowiedz
 6. Katarzyna S

  7 sierpnia 2017 o 07:46

  A ja coś chyba nie ogarniam. Wystarczy że klinikę ten link do filmu czy coś jeszcze też mam kliknąć bo żadnego przycisku do głosowania nie widzę u siebie. Może jakimś print screenem zarzućcie.

  Odpowiedz
  • JaninaDaily

   8 sierpnia 2017 o 20:42

   Dziękuję za chęci, Kasia, ale to jest po prostu stary wpis, więc głosowanie jest już nieaktualne 🙂

   Odpowiedz
   • Katarzyna S

    17 sierpnia 2017 o 06:48

    No przecie! Nie ma to jak zatracić się w bezkresie postów i nie ogarnąć takich skomplikowanych kwestii jak np. jaki mamy rok, miesiąc czy chociażby porę roku 😛

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *