Czy naukowcy i ryby głosu nie mają? [WEBINAR CHARYTATYWNY]

Pięć lat temu, mniej więcej o tej porze, mieszkańcy małej zielonej Wyspy zakochanej w koniczynach, dokonali rzeczy historycznej. W pierwszym na świecie referendum obywatelskim dotyczącym małżeństw jednopłciowych Irlandczycy zagłosowali wspaniałą przewagą głosów: “tak”. Tak, dajmy wszystkim takie same prawa. Tak, wszyscy nasi obywatele są dla nas tak samo ważni. Tak, każda miłość to dobra miłość.

Nas nikt nie spytał o zdanie i jeszcze długo nie spyta. I zawsze, gdy o tym myślę, to – nic nie zmyślam – czuję się tak, jakby ktoś mi wszystkie emocje w Janinie starł na tarce o bardzo drobnych oczkach. A przecież absolutnie każdy człowiek jest ważny, istotny i wyjątkowy.

I pomyślałam sobie kilka dni temu: skoro nasz kraj nie spytał nas o zdanie. Skoro nie mamy możliwości zakreślenia tej cudownej kratki: “tak”. To może chociaż zagłosujmy symbolicznie i wpłaćmy równowartość jednej drożdżówki na stowarzyszenie Miłość nie wyklucza. To będzie takie nasze głosowanie, nasze wybory dotyczące szacunku dla każdych wyborów.

Z rzeczy najwspanialszych: w ramach tej naszej zbiórki na Facebooku przekazaliście na rzecz stowarzyszenia prawie 13000 złotych.

TRZYNAŚCIE TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Wzruszyliście mnie bardzo. Teraz więc moja kolej i okazja bym mogła się odwdzięczyć – zapraszam Was na webinar charytatywny.

O co w tym chodzi? Dla Was webinar jest zupełnie darmowy, co samo w sobie jest wyborną inwestycją, biorąc pod uwagę, że moje żarty są totalnie bezcenne. Niemniej Wy będziecie się uczyć, by inni mogli się cieszyć – każda osoba obecna na webinarze pozbawia mnie pieniążka z mojego prywatnego konta, który wędruje na rzecz  116 111 Telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Bo to szalenie ważne, by ten telefon wciąż mógł dzwonić.

Czego się w trakcie tego webinaru dowiecie? Samych ważnych rzeczy: dlaczego wierzymy w czapeczki foliowe, a w fakty naukowe niekoniecznie? Czy nauka posiada własną instrukcję obsługi? Jak nie dać się oszukać szarlatanom? Słowem: tak sobie wymyśliłam, że dam Wam narzędzia, które pozwolą Wam odróżnić rzetelną informację od teorii spiskowej.

Więcej o wydarzeniu przeczytacie na dedykowanej stronie i tam też możecie się na webinar zapisać. Mam nadzieję, że przyjdzie Was mnóstwo – ja już rozgrzewam swoje konto bankowe!

Kliku kliku, więcej informacji i zapisy tu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *