Kiedy litera spotyka cyferkę – Janina i Zygmunt Miłoszewski

Zygmunt Miłoszewski pisze wspaniałe książki sensacyjne, a ja takowych nie piszę, bo po pierwsze jestem leniwym ziemniakiem, a po drugie moje życie i tak jest jedną wielką przygodą, dajcie spokój, ja dzisiaj byłam u lekarza i tamże ten miły człowiek mnie poinformował, że niedźwiedzie się kastruje, A JA W OGÓLE TEGO NIE WIEDZIAŁAM. I w ogóle spoko, że piszę, by zaprosić Was na rozmowę on-line, a do doszłam do tego dopiero w drugim zdaniu, no bo najpierw musiałam Wam napisać o tych misiach, ciekawe jak żyją ludzie, którzy nie myślą pętlami, zygzakami i wykastrowanymi niedźwiedziami.

W KAŻDYM RAZIE – spotkanie on-line. Dzisiaj, 6 lipca, godzina 19:00, w Waszych domach. „Statystycznie rzecz biorąc” porozmawiamy o „Kwestii ceny”, a także o tym, dlaczego Zygmunt Miłoszewski zrujnował mi życie, w którym ja przez trzydzieści lat biegłam wesoło po łące rzeczywistości i łapałam motyle w pełnym poczuciu, że jestem taka ę ą wyjątkowa, na przykład pewnego dnia to sobie dopaminę wytatuowałam, że niby taki przekaz, że emocje to tak naprawdę nauka i chemia, no i zgadnijcie co, bohater w „Kwestii ceny” też. Ale myślicie sobie – nie no, Janina, nie jest najgorzej, przynajmniej w tamtej książce nie ma wzmianki o tym martwym łososiu w maszynie fMRI, a w Twojej tak. NO NIE SĄDZĘ.

A nasze książki mają więcej punktów wspólnych, dlatego niezwykle się cieszę na tę rozmowę –

podyskutujemy o wolności w nauce, o tym czy nie oddaliśmy naukowcom przypadkiem zbyt dużej władzy i jeszcze wiele, wiele innych ważnych tematów dotyczących filozofii wiedzy.

Streaming będzie miał miejsce jednocześnie na Facebooku i Youtubie (tam nie trzeba mieć konta, by oglądać).

Facebook tu: [KLIKU KLIKU]

YouTube tu: [KLIKU KLIKU]

Linki już działają, tam sobie możecie ustawić przypomnienie, żeby nie zaspać, choć jak dacie radę zaspać na 19, to będę to niezwykle szanować.

Sami widzicie – jak zwykle radość, dobra zabawa i moje prywatne upokorzenia. Zapraszamy serdecznie.

2 komentarze

 1. Caffe

  6 lipca 2020 o 13:49

  Czy będzie można potem obejrzeć? O 19 będzie się nade mną znęcał mój fizjoterapeuta:)

  Odpowiedz
  • Focus

   26 sierpnia 2021 o 14:40

   Niestety, też bym obejrzała, ale z jakiegoś powodu film jest prywatny.
   @Janina (chyba że powinnam Pani Janina 🙂 ). @Pani_Janina, uprzejmie proszę o udostępnienie tego filmu jeśli tylko jest taka możliwość. Niektórzy kochają Panią (spokojnie – tylko platonicznie) od całkiem niedawna, co nie znaczy, że mniej żarliwie w związku z czym łakną obejrzenia rozmowy jak przysłowiowa kania przysłowiowego dżdżu.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *