Czy istnieje matematyczny wzór na smutek? [Wykład TEDx]

Jesień przyszła nagle i w mokrych skarpetkach. Choroby psychiczne są demokratyczne, nie znają się na geografii, kalendarzu, demografii, ale nie pomaga mi to słońce wyblakłe jak słabej jakości żarówka.

W windzie oddziału psychiatrycznego pielęgniarka pyta mnie, jak samopoczucie, a winda odpowiada za mnie, mówi: „poziom 0” i to mnie rozbawia, nie można od człowieka w mokrych skarpetkach wymagać nic więcej. Może gdybym miała świecące kaloszki, jak miniczłowiek, może wtedy byłoby inaczej. Ale nie produkują takich dla dorosłych, oczywiście, że to sprawdzałam. Co za niedopatrzenie, mam wrażenie, że my potrzebujemy takich nawet bardziej.

A teraz miniczłowiek stoi przed kałużą w swoich kolorowych kaloszkach i równocześnie bardzo chce do niej wskoczyć, i boi się, bo mówi, że jest za duża. To prawda, bywają takie kałuże i czasem nie da się ich ominąć, ale przez każdą taką może udać się przejść. Choć czasem bardzo powoli. Niedługo o tym opowiem, 22 października podczas TEDxKoszalin 2022 – One Moment / Jeden Moment

O tym, czy istnieje matematyczny wzór na smutek.Porozmawiamy o kraju, w którym więcej osób ginie w wyniku samobójstw niż w wypadkach samochodowych, o tym co oznacza średnik na nadgarstku i o słynnej akcji marketingowej, która sprzedawała… rozpacz. Porozmawiamy o tym, jak w Polsce żyje się z chorobą psychiczną. Jeśli jesteście z Koszalina lub okolic, to bardzo Was zapraszam do udziału osobistego, wstęp jest darmowy – rejestracja ruszy już jutro, w poniedziałek 10 października o godzinie 10:00 i znając poprzednie edycje pewnie potrwa mniej więcej do 10:05. Kilka miesięcy później, jeśli się spiszę, to nagranie trafi do sieci.

Może wtedy będzie już cieplej, może przestanie mi być tak strasznie zimno – w palce, czubek nosa i emocje.

Darmowe bilety będziecie mogli upolować tu: https://bit.ly/rejestracja_tedx2022

Cała agenda napchana wybornymi prelekcjami jak pluszak watą prezentuje się tak:

Jeden komentarz

 1. Szklarnia Potencjału

  21 października 2022 o 23:59

  Czasem kiedy mnie coś omija to mówię.. E! nawet dobrze.
  A tu Poczułam jakby ktoś z tyłu głowy przybił mi wielką łapą piątkę 💥🤯
  Będę czekała na nagranie 💞

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *