Janina w podróży: wciąż Islandia

Witam Was w kolejnym wpisie z Islandii, tym razem w majtkach. Dzisiejsze przemyślenia będą, dla odmiany, o mnie. A mianowicie: myślę, że jedną z największych zalet mojego studiowania za granicą jest to, jak bardzo mnie to wzbogaciło językowo. Ta łatwość z jaką dziergam wyrafinowane ściegi zdań w obcym języku, jak subtelnie wplatam w zdania wyrazy wyszukane, często już zapomniane, wyciągnięte z zakamarków elżbietańskich czasów. Ta moja zdolność do wyrażania całej gamy emocji i stanów, i zasób słów tak bogaty, że mógłby samodzielnie spłacić cały dług publiczny Grecji. Swą erudycję językową miałam szansę zaprezentować moim współtowarzyszom konferencji już pierwszego dnia, kiedy to zobaczyłam wieloryba. Tak jest, wieloryba! I kiedy to spojrzałam na ten majestat, na ten triumf przyrody, wtedy to przydatna okazała się ta moja umiejętność odwzorowywania świata z reporterską rzetelnością i pokorą, ta precyzja z jaką maluję obrazy rzeczywistości za pomocą obcego języka. Więc rzekłam: “Wow, guys”. I na wszelki wypadek – gdyby komuś umknąć miało główne przesłanie tej myśli – dodałam jeszcze: “like… really, guys, WOW”.

Cieszcie się tymi pocztówkami z podróży, mój szef już nigdy nie wyśle mnie za granicę.

whale-watch

Tak, dokładnie takiego wieloryba widziałam. Tylko mój jeszcze pomachał mi płetwą w pozdrowieniu.

 ♥♥♥

Pozostałe, równie brawurowe opowieści z Islandii można znaleźć tu.

4 komentarze

 1. ja

  16 lipca 2015 o 08:17

  Dlaczego nie wyśle? Kupiłaś zbyt dużo majtek?

  Odpowiedz
  • Janina

   19 lipca 2015 o 04:03

   Majtek nigdy za wiele, ale u mnie troche tera za wiele, wiec chyba rozdam ludziom z pracy po parze islandzkich majtek, to przeciez lepsze niz magnes na lodowke!!!

   Odpowiedz
 2. Magiczne sztuczki, kobiece sztuczki | Janina Daily

  24 lipca 2015 o 09:14

  […] na tablicy, i różne rzeczy nagle znikają, i później się pojawiają, jakby to powiedział człowiek-erudyta: like, wow. Wojtuś też ogląda zdumiony. Widać, że ten numer jakoś szczególnie go […]

  Odpowiedz
 3. Islandia: Jak śpią wieloryby i dlaczego warto słuchać mamy? | Janina Daily

  3 sierpnia 2015 o 19:37

  […] Oglądanie wielorybów. Oczekiwania kontra rzeczywistość. […]

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *