Masło i kwestie ostateczne

Zawsze gdy myję stopy pod prysznicem, to myślę o śmierci. To skojarzenie nasuwa się samo – jak tak się mydli podeszwy odpowiedzialne za utrzymanie w pionie całego człowieka, a następnie stawia je na mokrej powierzchni, to stamtąd już tylko pół (namydlonego) kroku do śmiertelnego wypadku. Wczoraj też umyłam stopy pod prysznicem i tym samym naszła mnie refleksja o kwestiach ostatecznych. Najpierw wymyśliłam sobie, że spiszę testament, ale to było zanim przypomniałam sobie, że ja przecież nic nie posiadam. W obliczu swojej nieuchronnej śmierci należy więc przynajmniej zadbać o sprawy doczesne – nie odkładać marzeń na później, niczego nie żałować, nie spóźnić się z mówieniem istotnym ludziom, ile dla nas znaczą.

Stanęłam więc przed Wojtkiem. Ja, człowiek o czystym sercu, czystych intencjach i o czystych stopach.
– Kocham Cię – powiedziałam
– Ja kocham masło – odpowiedział mi na to Wojtek. I uzasadnił: – bo masło pasuje do wszystkiego.

No raczej.

butter

W tematyce maślanej przypominam, że masło nie tylko pasuje do wszystkiego, ale jest też dość wrażliwe.

5 komentarzy

 1. Hania May

  5 sierpnia 2016 o 20:32

  Masło było na Walentynki? KOCHAM MASŁO. Wiedzą o tym wszyscy moi przyjaciele, choć w naszych kręgach mówię o nim pieszczotliwie “masełko”.
  PS. Jestem gdzieś w połowie metodycznego czytania wszystkich wpisów. Wspaniały piątkowy wieczór: wino, w telewizji dokument o bankach spermy z wybitnie utalentowanymi plemnikami, a w Internecie tekst o miłości do masła. Jestem spełniona.

  Odpowiedz
  • JaninaDaily

   6 sierpnia 2016 o 20:29

   Co Ty, Hania, u nas uczucie to na co dzień wrzące jak pomidorówka przytrzymana zbyt długo na gazie, u nas takie wyznania o maśle to i bez okazji! Jak również – jestem zaszczycona tak zacnym towarzystwem, jakim jest dokument o inteligentnych plemnikach!

   Odpowiedz
  • Anna Tess Gołębiowska

   9 sierpnia 2016 o 13:59

   Też się załapałam na info o tym banku genialnej spermy i też przy Janinie!

   Odpowiedz
   • JaninaDaily

    9 sierpnia 2016 o 20:58

    Cooooooo? Co to za dokument? Czy to serial jest? Czy to jest to, co się w tej chwili w kraju ogląda zamiast “Klanu”?

    Odpowiedz
    • Anna Tess Gołębiowska

     10 sierpnia 2016 o 01:03

     Nie mam fioletowego pojęcia. Nawet nie wiem, czy ryknęło mi to to z jakiegoś VOD-a, czy od rodziców zza ściany. Zakodowałam tylko kawałek o tym, że ktoś skupował genialną spermę i się w ten sposób niesamowicie wzbogacił. Czy coś.

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *